Najlepsze konta bankowe – aktualne zestawienie

Jak wybrać najlepsze konto osobiste? Wprawdzie ten ranking kont osobistych jest po to, aby pomóc Ci w wyborze, ale konto osobiste to produkt, który warto dopasować do swoich potrzeb – nie zawsze chodzi tylko o cenę.

Aktualnie mamy bardzo dużą rywalizację banków o klienta. To bardzo dobrze, bo każdy chce udowodnić, że ma najlepsze konto osobiste, a dzięki temu my – klienci, mamy w czym wybierać. Na rynku jest wiele darmowych kont osobistych, więc aktualnie naprawdę nie opłaca się płacić za ROR w banku. Do tego dochodzą jeszcze konta osobiste z promocjami, gdzie to bank chce dopłacić klientowi za to, że będzie u niego realizował transakcje.

Dobrze się zastanów nad wyborem i przeanalizuj ranking kont osobistych pod kątem potencjalnych opłat oraz oferty dostosowanej do Twoich potrzeb. Rachunek osobisty to coś, czego używamy prawie codziennie, więc warto przyłożyć się do przeanalizowania ofert. Mam nadzieję, że ten ranking kont osobistych Ci w tym pomoże.

Ranking kont osobistych jest rzetelny i codziennie aktualizowany. Więcej o samym narzędziu i metodologii przeczytasz pod rankingiem. Jest tam również dużo merytorycznej wiedzy na temat tego jak wybrać najlepsze konto osobiste.

 

Poradnik: Jak wybrać dobre konto?

Rachunek bankowy, konto osobiste, rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy (ROR). Niezależnie od tego jak nazywamy miejsce w którym trzymamy pieniądze musimy wiedzieć jedno – powinniśmy je wybierać tak samo, jak wybiera się każdą inną kupowaną przez nas rzecz.

Załóżmy, że kupiliśmy za małe spodnie. Udało się co prawda wcisnąć w nogawki ale już po kilku krokach wiemy że nie pasują najlepiej. Podobnie jest ze źle dobranym kontem osobistym. Jeśli wybierzemy pierwszy lepszy bank, to z pewnością po kilku miesiącach zobaczymy, że wydajemy pieniądze na coś, co wcale nie spełnia naszych oczekiwań. Jak więc wybrać odpowiednie konto osobiste dla siebie?

Kryteria wyboru konta osobistego

I tu właśnie zaczyna się cała zabawa. Wracając znów do naszych przykładowych spodni możemy określić, że chcemy kupić czarne jeansy ze szwami w kolorze złotym. Mamy więc konkretne cechy i zastosowania potencjalnego zakupu. Jak odnieść to do konta bankowego? Przede wszystkim musimy odpowiedzieć sobie na takie pytania:

  • czy mamy stałe wpływy na konto i w jakiej wysokości? (jeśli wynoszą one przykładowo co najmniej 2500 złotych miesięcznie, najlepszym rachunkiem będzie dla nas Konto Wyższej Jakości w Alior Banku)
  • ile miesięcznie wydajemy kartą do rachunku bankowego i jak często płacimy kartą? Zdecydowana większość banków wprowadziła opłatę za kartę uzależnioną od aktywności klienta.
  • ile dokonujemy przelewów i czy potrzebujemy przelewów natychmiastowych? Czy korzystamy z płatności takich jak PayU, Przelewy24? Przykładowo wadą pierwszego rachunku w rankingu jest brak obsługi przelewów pay-by-link w PayU (pozostaje płatność kartą).
  • czy będziemy korzystać z usługi polecenia zapłaty/zlecenia stałego?
  • czy chcemy korzystać z bankowości internetowej czy wolimy udawać się do oddziału z różnymi sprawami i dyspozycjami? Koszty różnych operacji bankowych diametralnie się różnią w zależności od kanału realizacji (oddział, infolinia, internet).
  • jak często korzystamy z bankomatów? Do jakiej sieci należą bankomaty z których korzystamy?
  • czy chcemy mieć dostęp do wszystkich bankomatów bez płacenia prowizji za wypłatę środków?
  • czy chcemy mieć także rachunek oszczędnościowy w tym samym banku?
  • czy często jeździmy za granicę?

Powyższe kryteria są podstawowymi pytaniami, na które powinniśmy odpowiedzieć sobie zanim założymy konto. Rzecz jasna można zadać także szereg innych, ale dla „podstawowych” użytkowników bankowości te wystarczą w zupełności.

Rachunek bankowy – czy jeden wystarczy?

Na tak postawione pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ nie ma żadnych przeciwwskazań do posiadania więcej niż jednego rachunku. Wszystko sprowadza się w tym momencie do konkretnych potrzeb w obszarze zarządzania finansami – jeżeli są one rozbudowane, uruchomienie drugiego czy kolejnego rachunku znajduje uzasadnienie. Założenie konta nie jest obecnie skomplikowane i nie wymaga dopełniania szeregu formalności – można to zrobić online w dogodnych dla siebie warunkach.

Sprawdzaj nasz ranking i bądź na bieżąco!

Nasz ranking jest systematycznie aktualizowany. Na bieżąco wprowadzamy do niego nowe dane, zapewniając w ten sposób dostęp do najświeższych informacji. Sytuacja na rynku rachunków dedykowanych indywidualnym klientom zmienia się nieustannie – dokładamy wszelakich starań, aby podjęcie decyzji o wyborze konta osobistego było poparte wyłącznie konkretami wpływającymi na atrakcyjność danej oferty.