Nie masz pracy? Możesz wziąć kredyt!

Nie masz pracy? Możesz wziąć kredyt!

3 kwietnia, 2020 0 przez Redakcja

Czy kredyty są tylko dla pracujących? Czy można zaciągnąć kredyt nie pracując i nie mając zdolności kredytowej?

Wiele lat temu osoby bezrobotne postrzegane były jako ludzie niezaradni życiowo. Ostatnie lata bardzo zweryfikowały tę opinię, osoby zarejestrowane w biurze pracy to również młodzi wykształceni i ambitni absolwenci studiów wyższych, a także osoby, które są ofiarami kryzysu gospodarczego. Jest ich coraz więcej, dlatego banki coraz częściej w swoich rozbudowanych ofertach zamieszczają pożyczki dla bezrobotnych. Są to pożyczki głównie dla osób, dla których tymczasowo nie ma żadnego stanowiska, a pożyczone pieniądze mogą na przykład pomóc w znalezieniu innej alternatywy na zatrudnienie.

Jeśli w ocenie banku nie jesteśmy zaufanym klientem, pozostaje nam kredyt dla bezrobotnych. To kredyt udzielany na podstawie dowodu osobistego, pożyczka chwilówka, udzielana na 15, 30 lub 60 dni. Czy pożyczka dla niepracujących jest duża? Kwota pożyczki dla nieaktywnych zawodowo kredytobiorców oraz pożyczkobiorców, nie jest wysoka, wynosi od 100 do 2000 złotych.

Nie są to duże kwoty, ale czasem wystarczą na podreperowanie sytuacji rodzinnej, lub drobną inwestycję. Oprocentowanie pożyczki dla niepracujących obniżymy, jeśli pożyczkę spłacimy w terminie. Gdzie otrzymamy kredyt na dowód,  bez zaświadczenia o dochodach? Jest kilka możliwości, które warto dokładnie przeanalizować. Jedną z nich jest pożyczka w parabanku, firmie pozabankowej, czy też inaczej nazywając – w firmie pożyczkowej.

W przeciwieństwie do pożyczek udzielanych na przykład przez SKOK-i, niebankowy  pożyczkodawca nie zapyta Biura Informacji Kredytowej o Twoją historię kredytową. Mówiąc innymi słowy – pożyczka dla bezrobotnych to pożyczka bez BIK. Nie wymagana jest także tak zwana zdolność kredytowa. Dzięki parabankowi bezrobotni mają okazję bez najmniejszego kłopotu pozyskać pożyczkę. Co do tego nie powinien mieć większych wątpliwości nawet taki człowiek, który jest trwałe bezrobotny.

Fakty są takie, że bezrobotni w Polsce bardzo często pracują na czarno, osoby zamieszkujące tereny przy zachodniej granicy – pracują w Niemczech. Nie jest więc powiedziane, że osoby bez pracy na etat nie posiadają jakichś dochodów. W takiej sytuacji łatwiej jest im spłacać zaciągnięte zobowiązania finansowe. W innym przypadku warto bardzo dokładnie przeanalizować sytuację, bo być może nie powinniśmy brać na siebie  obciążeń, których nie będziemy mogli spłacać. Trzeba bowiem pamiętać o tym, że pożyczkę parabankową, jak zresztą każdą pożyczkę –  należy spłacić o terminie. Warto poznać dokładnie kwoty odsetek, jakie będziemy musieli zapłacić.

Warto pamiętać, że każda pożyczka poza bankiem, która jest wyższa niż 500 złotych to pożyczka, która musi mieć pisemną umowę pożyczki. Jeśli w parabanku pożyczyłeś mniej niż 500 złotych, wtedy umowa na piśmie nie jest koniecznością. warto także zapamiętać, że od umowy pożyczki możesz odstąpić po upływie 14 dni, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów. Ta zasada obowiązuje w każdym banku, także w parabankach.

W jaki sposób można znaleźć takie oferty, które są dla nas odpowiednie? Bardzo dobrym narzędziem, dzięki któremu poznamy parabanki, są internetowe porównywarki pożyczek. Dzięki tego typu narzędziom, zupełnie za darmo, będziemy mogli przekonać się, gdzie znajdziemy całkiem nieźle oprocentowane kredyty gotówkowe. Innym sposobem jest uzyskanie informacji od osób, które już pożyczkę wzięły i mogą podzielić się z nami swoimi doświadczeniami – na przykład na forach internetowych. Warto także skorzystać z usług doradcy finansowego – takie rozwiązanie daje nam największe poczucie bezpieczeństwa wyboru.